Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Mats Hummels: odejście z Niemiec byłoby dla mnie dobre

- Odejście z Niemiec byłoby dobre dla mojego rozwoju sportowego oraz dla mnie jako człowieka - powiedział Mats Hummels w rozmowie z ?Kickerem?. Tym samym po raz pierwszy przyznał, iż rozważa odejście z Borussii Dortmund.

- Chciałbym kiedyś opuścić Bundesligę. Mówię o tym otwarcie, gdyż nie lubię sytuacji, gdy ktoś twierdzi, że zostaje, ale za kulisami już uzgodnił transfer do innego klubu - stwierdził Hummels. Jednak jak na razie nie podjął jeszcze żadnej wiążącej decyzji. - Są dni, w których zdecydowanie chciałbym przenieść się do innego kraju. Ale później następują dni, gdy ten pomysł mi się nie podoba. Zrobię to, co uznam za najlepsze dla mojej kariery oraz patrząc na kwestie osobiste. Wszyscy wiedzą, że uwielbiam Dortmund, ale chcę też upewnić się, że jestem częścią silnego zespołu ze świetnymi piłkarzami.

Hummelsem od dłuższego czasu ma interesować się przede wszystkim Manchester United. 26-letni zawodnik jeszcze we wrześniu zeszłego roku stwierdził, że w BVB "zarabia wystarczająco dużo pieniędzy", a on i jego dziewczyna Cathy Fischer nie chcą wyprowadzać się z Niemiec. Ostatnie zdanie w jego wypowiedzi może wskazywać na to, że o zmianie zdania zadecydowała pozycja Borussii Dortmund w tabeli. Na 8 kolejek przed końcem sezonu traci 12 punktów do czwartego Bayeru Leverkusen; to miejsce daje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Najseksowniejsze zawodniczki MMA! [ZDJĘCIA]

Więcej o: