Bundesliga. Niespodziewana porażka Bayernu

Bayern Monachium przegrał na własnym boisku 0:2 z Borussią Monchengladbach. Obie bramki dla gości zdobył Raffael. Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski.

Początek meczu nie zapowiadał wielkich kłopotów Bayernu. Już w 4. minucie Bawarczycy mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak otrzymał znakomite podanie od Arjena Robbena, ale po przyjęciu piłki na klatkę piersiową nie zdołał oddać strzału. Chwilę później Lewandowski jeszcze raz próbował pokonać Sommera. Tym razem udało mu się uderzyć w światło bramki. Od tego momentu gra gospodarzy z każdą kolejną minutą wyglądała gorzej. W dodatku w 24. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Arjen Robben.

Jakby tego było mało, na kwadrans przed końcem pierwszej odsłony koszmarny błąd popełnił Manuel Neuer. Bramkarz reprezentacji Niemiec przepuścił między rękoma zmierzający w środek bramki strzał Raffaela.

W drugiej połowie Guardiola próbował ratować się roszadami w ustawieniu. Nie przynosiły one jednak żadnego efektu. Bayern cały czas bił głową w mur, a za zbyt duże zaangażowanie w atak był karcony groźnymi kontrami. To właśnie jedna z takich kontr dobiła gospodarzy w 77. minucie. Kramer przejął piłkę w okolicach środka boiska i pomknął z nią do samego pola karnego. Tam zachował się bardzo przytomnie i zamiast kończyć akcję indywidualnie dostrzegł lepiej ustawionego partnera, który miał przed sobą tylko bramkarza. Znów nie popisał się Neuer. Raffael strzelił w środek, a piłka prześlizgnęła się bramkarzowi pod rękawicą.

Robert Lewandowski często głęboko cofał się po piłkę, aby wspomóc kolegów w jej rozegraniu. Nie przynosiło to jednak zamierzonych efektów. Występ Polaka według serwisu Whoscored.com zasłużył na ocenę 6.3 (gdzie 10 to najwyższa ocena). Tylko Manuel Neuer (5.4), który zawalił przy obu bramkach, oraz Mario Goetze (6.1) otrzymali słabsze noty od Lewandowskiego.

Barcelona czy Real? Kto wygra El Clasico? Obejrzyj relację w aplikacji Sport.pl LIVE [POBIERZ!]

źródło: Okazje.info