Bundesliga. Bayern gromi, Lewandowski znów trafił [WIDEO]

Bayern Monachium rozgromił Hamburger SV 8:0 w 21. kolejce Bundesligi. Szóstą z bramek strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Po dwóch słabszych meczach z Wolfsburgiem i Schalke Bayern wraca do formy. W poprzedniej kolejce 2:0 pokonał Stuttgart, a w sobotę rozgromił HSV w rzadko spotykanym na tym poziomie stosunku.

Wynik otworzył w 21. minucie Thomas Mueller, wykorzystując rzut karny. Dwie minuty później podwyższył Mario Goetze, ale Bayern tego dnia nie zamierzał odpuszczać. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Arjen Robben.

W drugiej połowie kanonada gospodarzy trwała. W 56. minucie było 6:0, bo najpierw drugie gole zaliczyli Robben i Mueller, a następnie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Robben zwiódł obrońcę, zagrywając do Muellera, ten mógł strzelać, ale wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Polakowi, który skierował ją do siatki. Wydaje się, że mógł być na pozycji spalonej, ale sędzia uznał bramkę.

Było to pierwsze trafienie Lewandowskiego w 2015 r. i zarazem pierwsze po dwumiesięcznej przerwie. Polak ma na koniec osiem trafień w Bundeslidze w tym sezonie, tyle samo co Goetze, ale mniej niż Robben (czternaście) i Mueller (dziewięć).

Bayern po 21 kolejkach prowadzi w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Drugi Wolfsburg traci do mistrzów Niemiec osiem punktów. HSV jest dwunasty z 23 punktami na koncie.

Jak oceniasz ten sezon w wykonaniu Lewandowskiego?