2. Bundesliga. "Kicker" o Sobocie: Zachwyca w St. Pauli

- W piątek Waldemar Sobota został zaprezentowany w St. Pauli, a zaledwie dzień później zadebiutował w sparingu z Paderbornem. 27-latek pokazał, że jest w stanie pomóc swojemu klubowi z miejsca - tak zaczyna się artykuł w "Kickerze" poświęcony Sobocie. Polak został wypożyczony przez St. Pauli z belgijskiego Club Brugge.

Jego nowy klub wygrał starcie z beniaminkiem Bundesligi 2-0. W Belgii Sobota zagrał w 11 spotkaniach ligowych, ale głównie wchodząc z ławki rezerwowych. W St. Pauli będzie podstawowym zawodnikiem. "Kicker" podkreśla, że nie ma mowy o barierze językowej, gdyż Sobota od małego umie mówić po niemiecku. - Większość mojej rodziny żyje w Niemczech. Z niektórymi rozmawiam po niemiecku - powiedział Polak.

Trener Ewald Lienen chwali Sobotę. - Waldemar od początku pokazał, że jest dobrym piłkarzem i pomaga w tyłach - tłumaczy Lienen, który może wystawiać Polaka zarówno na lewej, jak i prawej stronie pomocy. Dla Soboty to, na jakiej pozycji będzie występował, nie ma znaczenia.

St. Pauli czeka ciężka runda rewanżowa. "Piraci" zajmują przedostatnie, 17. miejsce po 19 kolejkach. Do bezpiecznej 15. pozycji tracą jeden punkt. Pierwszy mecz w tym roku rozegrają na wyjeździe z Sandhausen (7 lutego).

Piłkarz przyszłości? Świetne sportowe obrazki! [GIFY TEŻ]

Więcej o: