Transfery. Mateusz Klich do Kaiserslatuern

Z Wolfsburga do drugoligowego FC Kaiserslautern ma przejść 24-letni pomocnik Mateusz Klich. Transfer powinien zostać sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu.

Klich zawodnikiem Wolfsburga był od czerwca 2011 roku, ale wielkiej kariery tam nie zrobił. Jeśli grał, to w drużynie rezerw, w pierwszym zespole debiutu się nie doczekał, tylko dwa razy przez cały pobyt w Wolfsburgu siedział na ławce rezerwowych. Klich nieco odżył w dwóch poprzednich sezonach, gdy został wypożyczony do do holenderskiego PEC Zwolle, gdzie w 47 meczach strzelił sześć bramek. Przed sezonem 2014/2015 wrócił do Wolfsburga.

Jeszcze w tym tygodniu pomocnik ma przenieść się do drugoligowego Kaiserslautern. Szczegóły transferu nie są jeszcze znane.

Klub walczy o powrót do Bundesligi. Pozycję startową ma solidną. Po pierwszej połowie sezonu zajmuje piątą lokatę, ale ma tylko punkt mniej niż drugie Karlsruher S.C. Lider - FC Ingolstadt - ma osiem punktów więcej. Awans wywalczą dwie pierwsze drużyny, zespół z trzeciego miejsca zagra w barażach.

Zobacz najlepsze bramki weekendu! [WIDEO]

Więcej o: