Bundesliga. Guardiola: Lewandowski powinien grać w środku

Niemieccy dziennikarze zapytali Josepa Guardiolę, jaką rolę ma pełnić w jego zespole Robert Lewandowski, bo ostatnio szkoleniowiec Bayernu Monachium eksperymentalnie ustawiał go na lewej pomocy. - Powinien grać jako środkowy napastnik, najbardziej wysunięty. Ale nie zawsze ma tylko takie zadania - odpowiedział Guardiola.

Po raz pierwszy Robert Lewandowski zagrał na pozycji skrzydłowego w ligowym meczu z Bayerem Leverkusen. Wypadł słabo, dostawał mało podań, odżył dopiero w drugiej połowie, kiedy wrócił na swoją nominalną pozycję. Sytuacja powtórzyła się w meczu Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa, dlatego dziennikarze zapytali Guardiolę, jaką docelową rolę ma grać polski napastnik w jego zespole.

- Powinien grać jako środkowy napastnik, najbardziej wysunięty, ale nie zawsze będzie miał tylko takie zadania. Robert musi spełniać wiele funkcji i czasem grać też na skrzydle. Wszystko zależy od taktyki, ale nominalnie pozostaje środkowym napastnikiem - stwierdził szkoleniowiec.

Guardiola nie szczędził też komplementów pod adresem kapitana reprezentacji Polski. - To, co do tej pory prezentuje w Monachium, w pełni mnie zadowala. To wspaniały piłkarz i w żadnym elemencie mnie nie zawiódł - zakończył Hiszpan.

W tym sezonie Lewandowski zagrał w sumie 22 meczów w barwach Bayernu. Strzelił dziewięć goli i siedem razy asystował.

Najdziwniejsze sportowe zdjęcia roku

Więcej o: