Bundesliga. Bardzo dobre oceny Lewandowskiego za mecz z Hoffenheim

Robert Lewandowski, który zaliczył gola i asystę w wygranym przez Bayern 4:0 meczu Bundesligi z Hoffenheim, jest uważany za jednego z najlepszych graczy spotkania. Równie dobrzy byli Arjen Robben i Mario Goetze. - Uwierzcie, jeśli ominą go kontuzje, skończy jako najlepszy strzelec Bundesligi - czytamy na ESPN.com

Należący do SB Nation portal Bavarian Football Works pisze, że Goetze (strzelec gola), Robben (gol i asysta) i Lewandowski (gol i asysta) to trzej najlepsi zawodnicy meczu.

- Napastnik przez cały mecz sprawiał dobre wrażenie. Zdobył bramkę ładną główką po świetnym dograniu Robbena. Gol Lewandowskiego, strzelony tuż przed przerwą, dał Bayernowi tę dodatkową pewność i energię - czytamy.

Od Goal.com Lewandowski dostaje cztery gwiazdki ("Trafił głową, jak zwykle okazał się twardą ścianą, która okazuje się użyteczna dla takich zawodników jak Robben czy Ribery"). Tak wysoką notę otrzymali jeszcze tylko wspomniani wcześniej Holender i Francuz. Czytelnicy portalu uznali Lewandowskiego za gracza meczu, ale znając działalność internautów z Polski, można podejrzewać, że maczali w tym swoje kliki. Redaktorzy postawili jednak na Robbena.

ESPN ocenia Polaka o jedno oczko wyżej od Ribery'ego, ale o jedno niżej od najlepiej ocenionych (na 8) Robbena i Goetzego.

- Polski napastnik podwoił prowadzenie Bayernu zgrabną główką, zdobywając tym samym szóstą bramkę w sezonie. Uwierzcie, jeśli ominą go kontuzje, skończy jako najlepszy strzelec Bundesligi - można przeczytać na ESPN.com.

Na WhoScored.com Lewandowski dostał notę 7,5. Więcej zebrali Xabi Alonso (7,7) i Robben (8,51).

"Bild" dał reprezentantowi Polski ocenę "2" (wg niemieckiego systemu oceniania, czyli im mniej, tym lepiej). Na równie dobrą ocenę zasłużyli sobie tylko Robben i Goetze.

Podobnie jest w niemieckim portalu Sportal.de, gdzie Lewandowski otrzymał notę "1,5" - tam dzieli ją z Robbenem i Riberym.

źródło: Okazje.info

Czy znasz sportowców i ich wąsy? Sprawdź się! [QUIZ]

Czy Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?
Więcej o: