Bundesliga. Gol Lewandowskiego, Bayern pokonał Borussię

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1 po golach Roberta Lewandowskiego i Arjena Robbena. Goście po 10. kolejce znaleźli się na miejscu barażowym.

Tak mecz Bayern - Borussia relacjonował serwis Z Czuba

Od początku przeważali gospodarze. Już w szóstej minucie Arjen Robben wymienił dwa podania z Philippem Lahmem, po czym uderzył na bramkę, ale Roman Weidenfeller dzięki świetnej paradzie zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Bayern cisnął, gol dla Borussii

Borussia szybko odpowiedziała. Trzy minuty później Henrich Mchitarian po rozegraniu z Shinji Kagawą uderzył sprzed pola karnego, ale trafił w słupek.

Choć optyczną przewagę miał Bayern, to bramkę zdobyła Borussia. Co prawda w 30. minucie Manuel Neuer wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem, ale minutę później było 1:0 dla gości. Aubameyang urwał się prawą stroną boiska i po chwili dośrodkował piłkę w pole karne Bayernu. Tam z graczy BVB wbiegał tylko Reus, ale Mehdi Benatia do spółki z Jerome Boatengiem nie upilnowali Niemca, a ten strzałem głową pokonał Neuera.

Lewandowski skorzystał z prezentu

W drugiej połowie Bayern przycisnął jeszcze mocniej. W 51. minucie Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym na klatkę piersiową, ładnie złożył się do strzału, ale znów fenomenalnie obronił Weidenfeller. Polak wpisał się na listę strzelców w 72. minucie. Po szybkim ataku Bayernu Neven Subotić zablokował podanie Francka Ribery'ego, ale w taki sposób, że piłka trafiła pod nogi Lewandowskiego. Ten uderzył bez namysłu, mocno i precyzyjnie.

O losach meczu zadecydowała 85. minuta. Znów antybohaterem gości został Subotić, który w polu karnym ciągnął za rękę Ribery'ego. Sędzia Manuel Grafe ukarał go żółtą kartką i wskazał na jedenasty metr, a rzut karny wykorzystał Robben.

Lewandowskiego w 88. minucie zmienił Sebastian Rode. W drużynie gości cały mecz zagrał Łukasz Piszczek.

Bayern jest liderem Bundesligi z 24 punktami w dziesięciu kolejkach. Borussia ma tylko siedem i zajmuje 16. miejsce w 18-zespołowej tabeli.