Bundesliga. Bayern lepszy od Paderborn. Bramka Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał świetnie spisującego się do tej pory beniaminka SC Paderborn 4:0. Jedną z bramek dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski.

Drużyna z Paderborn odważnie rozpoczęła spotkanie, ale Bayern bardzo szybko przejął kontrole nad meczem. Już w ósmej minucie spotkania gracze Guardioli wyszli na prowadzenie. Robben podał w pole karne, Mueller wycofał piłkę piętą do tyłu, a Goetze uderzył przy samym słupku nie do obrony.

Pod bramką Paderborn z każdą chwilą było coraz groźniej. Na 2:0 podwyższył Lewandowski, dla którego była to druga bramka w Bundeslidze w barwach Bayernu. Polak wykorzystał podanie Lahma i pokonał bramkarza gości Kruse.

Gra obu drużyn po przerwie nie zachwycała, ale Bayern - już bez udziału Lewandowskiego, który zszedł z boiska w 76. minucie - zdołał dołożyć dwa kolejne trafienia.

Najpierw swoją drugą bramkę w meczu zdobył Goetze. Robben wpadł w pole karne i odegrał przed bramkę do Muellera. Kruse zdołał jeszcze obronić jego strzał, ale przy dobitce Goetze był już bez szans. Wynik meczu ustalił Mueller, który wykorzystał podanie Robbena.

Dzięki wygranej nad Paderborn Bayern został nowym liderem Bundesligi. W następnej kolejce podopieczni Guardioli zagrają z FC Koeln. Paderborn zagra zaś z Moenchengladabach.