Bundesliga. Xabi Alonso: "Nie odszedłem z Realu z powodu Kroosa"

- Nie odszedłem z Realu Madryt z powodu konkurencji ze strony Toniego Kroosa. Klub chciał, abym został, ale ja potrzebowałem nowych wyzwań - powiedział na pożegnalnej konferencji prasowej Xabi Alonso. 32-latek został piłkarzem Bayernu Monachium. Na Allianz Arena spędzi najbliższe dwa lata.

- Transfer do Bayernu Monachium to moja decyzja. Nikt w Realu nie chciał mnie sprzedawać - powiedział w piątek Xabi Alonso. Nowy piłkarz Bayernu Monachium pojawił się w Madrycie na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- Nie odszedłem z Realu Madryt z powodu konkurencji ze strony Toniego Kroosa. To świetny piłkarz. Kadra pierwszego zespołu jest spektakularna i życzę im jak najlepiej. Potrzebowałem jednak nowych wyzwań. Zawsze będę częścią madryckiej rodziny. Dziękuję Realowi i wszystkim fanom. To był dla mnie zaszczyt - dodał 32-latek, który na Santiago Bernabeu grał przez pięć sezonów.

- Zainteresowanie ze strony Bayernu Monachium pojawiło się dwa tygodnie temu. Uznałem, że to odpowiedni moment, aby spróbować czegoś nowego - podsumował były piłkarz Realu Sociedad San Sebastian i Liverpoolu.

Więcej o: