Piłka nożna. Bramka Roberta Lewandowskiego nominowana w plebiscycie UEFA na gola 60-lecia

Na 60-lecie swojego istnienia UEFA postanowiła wybrać bramkę 60-lecia. Wśród nominowanych jest jeden z czterech goli Roberta Lewandowskiego, które strzelił w pamiętnym meczu z Realem Madryt.

"To był najpiękniejszy wieczór Roberta Lewandowskiego w koszulce Borussii Dortmund. W sezonie 2012/2013 w meczu przeciwko Realowi Madryt stał się pierwszym graczem, który strzelił cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów. Trzecia bramka była najpiękniejsza - wkręcił w ziemię Pepego i trafił w okienko" - zachwyca się bramką Lewandowskiego strona UEFA. Borussia wygrała wówczas 4:1, a Polak z dnia na dzień stał się gwiazdą największego formatu.

W plebiscycie UEFA trafienie Lewandowskiego zajmuje na razie dalszą pozycję. Głosowało na niego niespełna 5 tys. ludzi.

A w sumie wybierać można z 60 goli. Prowadzi uderzenie Mauro Bressana z meczu Fiorentiny z Barceloną w 1999 roku. W fazie grupowej Ligi Mistrzów padł wówczas remis 3:3, a zawodnik Fiorentiny popisał się fenomenalną przewrotką z ponad 20 metrów.

Głosowanie, w którym mogą wziąć udział tylko kibice z państw zrzeszonych w UEFA, potrwa do 30 września. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 3 października.

Zobacz wideo

Najwięcej warci polscy sportowcy [RANKING FORBESA]

Więcej o: