Bundesliga. Wulgarne śpiewy Schweinsteigera na temat BVB

Pomocnik reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium Bastian Schweinsteiger został nagrany w trakcie jednej z prywatnych imprez, gdy używając wulgarnych słów, śpiewał o Borussii Dortmund. Całe zdarzenie nagrał jeden z uczestników imprezy.

Tajemnicą poliszynela jest, że większość piłkarzy, którzy od najmłodszych lat reprezentują barwy swojego klubu, nie przepada za największymi czy lokalnymi rywalami. Często do sprawy podchodzą podobnie jak kibice, w prywatnych rozmowach nie wyrażając się zbyt pochlebnie o zespołach, z którymi ich drużyna musi rokrocznie rywalizować.

Tym razem jednak Schweinsteiger nieco się zapomniał i na imprezie, na której pojawiło się chyba zbyt wiele nie do końca zaufanych osób, pozwolił sobie na przyśpiewkę, w której wyzywał piłkarzy i kibiców Borussii od "s*****nów", a wszyscy obecni na imprezie wtórowali mu.

Całe nagranie można zobaczyć poniżej:

 

Po tym, jak Philipp Lahm zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej w Niemczech, rozważane są różne kandydatury na nowego kapitana reprezentacji. Schweinsteiger był jednym z faworytów, ale w tej sytuacji jego kandydatura staje się mocno wątpliwa.

Rozgrywki Bundesligi rozpoczną się 22 sierpnia od meczu Bayernu z Wolfsburgiem.

Schweinsteiger już przeprosił

Pomocnik Bayernu Monachium zdążył już opublikować na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wideo, na którym przeprasza kibiców ekipy z Dortmundu.

"Przeprosiny dla całego Dortmundu, to nie powinno zabrzmieć w ten sposób" napisał pomocnik na swoim profilu pod filmikiem, na którym w prawie minutowej mowie przepraszał za swoje zachowanie.

Zobacz nowe koszulki Borussii, Bayernu i innych najsilniejszych drużyn w Europie

Więcej o: