FIFA zawiesiła Franza Beckenbauera

FIFA ogłosiła, że na 90 dni zakazała Franzowi Beckenbauerowi jakiejkolwiek działalności w futbolu. Beckenbauer odmówił współpracy z Komisją Etyki światowej federacji w związku ze śledztwem w sprawie przyznania Katarowi prawa organizacji mistrzostw świata w 2022 r.

Jak pisze angielski Guardian, Beckenbauer odmówił ujawnienia na kogo oddał głos podczas wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2022 r. Nie stawił się też na przesłuchanie przed Komisją Etyki, twierdząc, że nie zrozumiał wszystkich wysłanych mu przed przesłuchaniem pytań, które były napisane po angielsku. - Z tego powodu grzecznie poprosiłem o wyznaczenie spotkania, podczas którego mógłbym porozmawiać o sprawie po niemiecku - tłumaczył się. - Nikt nie był tym zainteresowany, poza tym i tak nie byłbym w stanie wnieść nic konstruktywnego do sprawy.

O zawieszenie Beckenbauera poprosił zajmujący się śledztwem Michael Garcia. Twierdzi, że Niemiec dwukrotnie odmówił spotkania z nimi i porozmawiania o sprawie.

Beckenbauer do 2011 roku pracował w FIFA jako działacz, a później został specjalnym doradcą współpracującym z organizacją.

Więcej o: