Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. France Football: Obraniak przechodzi do Werderu Brema

Jak poinformował na swojej stronie internetowej magazyn ?France Football?, Ludovic Obraniak zmienia klub. Reprezentant Polski za dwa miliony euro przechodzi z Girondins Bordeaux do Werderu Brema.

Kontrakt pomocnika w siódmej obecnie drużynie Ligue 1 obowiązywał do 2015 roku. "Żyrondyści" postanowili więc pozbyć się Obraniaka na półtora roku przed końcem umowy, by móc jeszcze na nim zarobić.

W czwartek reprezentant Polski przeszedł testy medyczne w Bremie i ma podpisać 3,5-letni kontrakt z klubem z Weserstadion. Dojdzie do tego w czwartkowy wieczór lub w piątek. Werder zapłacił Francuzom dwa miliony euro, w kwocie tej zawierają się też dodatkowe bonusy.

Nowa drużyna reprezentanta Polski zajmuje obecnie jedenaste miejsce w Bundeslidze, ze stratą dziesięciu punktów do ostatniego miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach. Od trzech sezonów "Zielono-biali" zmagają się z kryzysem i daleko im do formy z lat 2003-2010, gdy regularnie znajdowali się na podium ligi, a w 2004 zdobyli swój czwarty tytuł mistrzowski w historii.

Ostatnim piłkarzem z polskim paszportem, jaki grał w Werderze, był Martin Kobylański. Wcześniej zawodnikiem tego klubu byli Sebastian Boenisch (w latach 2007-2012) i Jakub Wierzchowski. Bramkarz w latach 2001-2003 rozegrał w tym klubie zaledwie trzy spotkania.

Więcej o: