Bundesliga. Dieter Hoeness: Lewandowski jest kompletnym piłkarzem

- Mogę sobie wyobrazić, że oni grają obaj naraz. Bayern zdecydowanie potrzebuje obu tych zawodników - mówi o Robercie Lewandowskim i Mario Mandżukiciu Dieter Hoeness, były napastnik Bayernu i brat Uliego, prezydenta klubu.

Odkąd potwierdziła się informacja, że Lewandowski przejdzie po sezonie do Bayernu Monachium, media i kibice zastanawiają się, jak to wpłynie na hierarchię w ataku mistrzów Niemiec. Czy Polak wygryzie ze składu Mandżukicia?

- Lewandowski jest kompletnym piłkarzem, świetnie rozdziela piłki. Mandżukić to klasyczna "dziewiątka", wszystkie jego atuty są w polu karnym. Jest też oczywiście świetny w kontrataku i znakomitym strzelcem - mówi w rozmowie z "Focusem"

- Decyzję o tym, kto będzie grał, podejmie Pep Guardiola. Wcześniej obu musi obejrzeć na treningach. Lewandowski będzie miał na początku przewagę, co jest naturalne, w przypadku kupienia najlepszego strzelca z drużyny największych rywali. Pojawia się pytanie: jak zareaguje Mandżukić? - pyta retorycznie Hoeness.

- Mogę sobie wyobrazić, że oni grają obaj naraz. Lewandowski może się cofnąć na pozycję "dziesiątki". Bayern zdecydowanie potrzebuje obu tych zawodników - uważa były napastnik klubu.

Hoeness jest spokojny o losy Borussii. Uważa, że wicemistrzowie Niemiec zdołają uzupełnić skład po stracie polskiego napastnika.

- Borussia pokazała, że ma dobrą politykę transferową. Lewandowski będzie trudny do zastąpienia w skali jeden do jednego, bo należy do najlepszych na świecie, ale jestem pewien, ze znajdą dobre rozwiązanie - przekonuje.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Lewandowski od razu będzie grał w pierwszej jedenastce Bayernu?
Więcej o: