Kiessling: W reprezentacji Loewa nigdy nie zagram

Sześć - tyle występów zaliczył do tej pory w reprezentacji Niemiec snajper Bayeru Leverkusen Stefan Kiessling, król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi. W najbliższym czasie dorobku nie poprawi, bo u obecnego selekcjonera Joachima Loewa oświadczył, że grać nie będzie.

W ostatniej kolejce 29-letni Kiessling znów zachwycił. W spotkaniu z Borussią Moenchengladbach zanotował dwie asysty i bramkę, drugą w tych rozgrywkach. Wszystko działo się na oczach Loewa, który obserwował piłkarzy przed zbliżającymi się spotkaniami el. MŚ 2014.

Trudno jednak przypuszczać, aby snajper Bayeru dostał powołanie na mecze z Austrią i Wyspami Owczymi. Od dłuższego czasu w Niemczech dyskutuje się na temat jego konfliktu z selekcjonerem. Po raz ostatni zawodnik grał w narodowych barwach podczas MŚ w 2010 roku. Loew pomijał go nawet w poprzednim sezonie, gdy piłkarz do siatki trafiał jak na zawołanie.

- Mówiłem to już jakiś czas temu, dla mnie ta sprawa nie istnieje. Ale powtórzę: nie będę grał dla reprezentacji prowadzonej przez Loewa. Po każdym golu powracały pytania na temat mojej gry w reprezentacji. Miałem dosyć - powiedział "Bildowi" 29-letni Kiessling.

- Przez ostatnie trzy lata nie było żadnej rozmowy ani nawet próby nawiązania ze mną kontaktu, które wyjaśniłyby, dlaczego moją dyspozycją nie zasłużyłem na powołanie. Nie jestem gościem, który robi problemy, ale tę sprawę chciałem zamknąć raz na zawsze - dodawał na Facebooku zawodnik.

Loew wyżej ceni umiejętności chociażby Mario Gomeza i Miroslava Klose. Obecnemu selekcjonerowi nie podoba się podobno styl gry Kiesslinga, którego uważa za zawodnika, który "nie trzyma z resztą zespołu". - Nie będę tego komentować. Od tego są inne osoby - powiedział "Bildowi" snajper.

W meczu z Borussią Moenchengladbach zawodnik zdobył swoją setną bramkę dla Bayeru, w którym gra od 2006 roku. Wcześniej występował w Norymberdze.

Więcej o: