Bundesliga. Raffael piłkarzem Borussi Monchengladbach

Oficjalna strona Borussii Monchengladbach potwierdziła transfer Raffaela z Dynama Kijów. Brazylijczyk podpisze kontrakt do czerwca 2017 roku.

Brazylijczyk w poniedziałek przejdzie badania lekarskie, a następnie podpisze kontrakt i zostanie zaprezentowany jako gracz "Die Fohlen". 28-letni Brazylijczyk w rundzie wiosennej występował na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów w Schalke 04 Gelsenkirchen.

- Raffael to kolejny uniwersalny, dobry technicznie, silny gracz, który będzie wzmocnieniem naszej ofensywy. Ten transfer nie był łatwy do zrealizowania, dlatego tym bardziej się z niego cieszymy - powiedział Max Eberl, dyrektor ds. sportowych w Monchengladbach.

Raffael po transferze do Monchengladbach będzie miał szansę ponownie pracować z trenerem Lucienem Favre. Wcześniej spotykali się w Zurychu, a następnie w Hercie Berlin.

- Zawdzięczam wiele trenerowi Favre. On bardzo mnie wspierał i pomagał podczas mojej gry w Zurychu, a następnie w Hercie Berlin. Mieliśmy dobre relacje. Chcę teraz odwdzięczyć się mu za to, co od niego otrzymałem - powiedział Raffael.

Oficjalnej kwoty transferowej nie ujawniono. Niemieckie media spekulują, że Borussia zapłaci za Raffaela około 5 mln euro.

Więcej o: