Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Bundesliga. Hoffenheim bliższe pozostania w lidze

W pierwszym barażowym meczu o Bundesligę Hoffenheim pokonało na własnym stadionie Kaiserslautern 3:1. Rewanżowy pojedynek w poniedziałek.

Hoffenheim zajęło w Bundeslidze 16. miejsce, Kaiserslautern w drugiej Bundeslidze było 3. Obie drużyny grają baraże o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. W składach obu zespołów wystąpili Polacy. W środku pomocy gospodarzy zagrał Eugen Polanski, gości - Ariel Borysiuk.

Spotkanie dobrze zaczęło się dla gospodarzy. W 11. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Salihovicia i Firmino bez problemu pokonał bramkarza gości z najbliższej odległości. W 30. minucie było już 2:0. Ładna akcja, w której wzięło udział kilku zawodników Hoffenheim, piłka trafiła na prawo do Vollanda, który zagrał wzdłuż bramki i Firmino trafił z bliska do pustej siatki.

W drugiej połowie do ataku rzucili się goście. W 58. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Baumjohann podał prostopadle do Idrissou, ten minął bramkarza i z ostrego kąta wpakował piłkę do pustej bramki. Gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem, zostali szybko skarceni. W 67. minucie błąd Torrejona, który stracił piłkę przed polem karnym, Firmino wypuścił Schipplocka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Sippelowi.

Spotkanie rewanżowe w poniedziałek w Kaiserslautern o 20.30. Transmisja w Eurosporcie 2.