Bundesliga. Bayern szykuje paradę, jakiej Monachium nie widziało

Władze Bayernu Monachium zaapelowały do swoich kibiców, aby na ostatni domowy mecz, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę, przyszli ubrani w tradycyjne bawarskie stroje. Po spotkaniu z FC Augsburg odbędzie się wielka mistrzowska feta, w której udział wezmą 22 największe gwiazdy w historii klubu.

Sobotnie spotkanie będzie ostatnim, jakie Bayern rozegra na swoim stadionie. Po końcowym gwizdku Bawarczykom po raz 22. w historii zostanie wręczona mistrzowska patera, która przez ostatnie dwa lata była w rękach Borussii Dortmund.

"Jesteśmy Bawarczykami" - takie motto będzie przyświecać fecie z okazji zdobycia tytułu mistrzowskiego przez najbardziej utytułowany niemiecki klub. Władze apelują jednocześnie do kibiców, aby na mecz oraz na uliczną paradę przybyli ubrani w tradycyjne bawarskie stroje, nazywane w Niemczech określeniem "Tracht".

Po meczu z Augsburgiem odbędzie się parada zwycięzców, która uda się w kierunku głównego placu miasta. Oprócz obecnych piłkarzy Bayernu wezmą w niej także udział legendy klubu. Wśród 22 byłych gwiazd znajdą się m.in.: Gerd Mueller, Franz Beckenbauer, Lothar Matthaeus, Paul Breitner, Oliver Kahn i Bixente Lizarazu. Fani będą mogli podziwiać ich jadących autobusami bez dachów.

Mistrzostwo Niemiec to pierwsze z trzech trofeów, jakie Bayern mógł wygrać w tym sezonie. Monachijczycy chcą zostać pierwszym niemieckim klubem, który w jednym sezonie wywalczy także Puchar Mistrzów i Puchar Niemiec. Finały tych rozgrywek odbędą się odpowiednio 25 maja (rywalem Borussia) oraz 1 czerwca (rywalem VfB Stuttgart).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: