Bundesliga. Hattrick Huntelaara

Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało 4:1 z Hamburgerem SV w meczu kończącym 31. kolejkę Bundesligi. Hat trickiem popisał się Klaas-Jan Huntelaar.

Holenderski snajper swój strzelecki popis rozpoczął w 21. minucie meczu. Julian Draxler mając przeciwnika na plecach zdołał przedrzeć się w polu karnym aż do linii końcowej. Następnie młody pomocnik wyłożył piłkę przed bramkę do Huntelaara. Reprezentant Holandii mając pustą bramkę pewnie wykorzystał podanie kolegi. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył w 58. minucie po strzale głową. Snajper Schalke hat tricka skompletował w 66. minucie meczu. Dośrodkowaną przez Draxlera piłkę odbił Adler, ale trafił on prosto w głowę "Huntera" i futbolówka wpadła do bramki Hamburgera SV.

Klaas-Jan Huntelaar w niedzielę wybiegł na murawę po raz pierwszy po kontuzji kolana, której doznał podczas marcowego meczu z Borussią Dortmund. Holender nabawił się urazu w drugiej połowie meczu, w wyniku nieszczęśliwego starcia z kolegą z drużyny Timo Hildebrandem.

Schalke umocniło się na czwartej pozycji w tabeli i ma obecnie trzy punkty przewagi nad Eintrachtem Frankfurt. HSV pozostaje poza strefą pucharową.