Karl-Heinz Rummenigge: Bundesliga powinna zrezygnować z letniej przerwy

- Powinniśmy zmienić kalendarz rozgrywek Bundesligi, by lepiej przygotować się do mistrzostw świata w Katarze - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium i legenda niemieckiej piłki.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w 2022 roku. Największym wyzwaniem dla piłkarzy mogą okazać się wysokie temperatury. Rummenigge ma pomysł, jak lepiej przygotować do tego niemieckich zawodników. - Od maja do sierpnia w Niemczech nie gramy w piłkę. A przecież to są miesiące z najlepszą pogodą. Zmiana kalendarza dałaby nam dużą przewagę - powiedział dziennikowi "Die Welt".

Wysokich temperatur w Katarze obawiają się nie tylko w Niemczech. Padła nawet propozycja, by mundial wyjątkowo rozegrać w zimowych miesiącach, ale do tej pory nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie.

Rummenigge wolałby grać latem, kosztem kolejek rozgrywanych w zimie. - Lepiej byłoby pauzować w styczniu i lutym lub w październiku i listopadzie. Taki model stworzyłby okazję dla Bundesligi - powiedział prezes rady nadzorczej Bayernu.

Więcej o: