Jakub Błaszczykowski w jedenastce kolejki magazynu "Kicker". Klasa światowa Polaka

Po efektownej wyjazdowej wygranej 6:1 z Greuther Freuth aż czterech zawodników Borussii Dortmund znalazło się w jedenastce kolejki magazynu "Kicker". Wśród nich jest Jakub Błaszczykowski, którego gazeta oceniła na 1, a więc występ na miarę klasy światowej.

Mistrzowie Niemiec urządzili sobie w sobotę strzelecki popis. Już do przerwy prowadzili 5:0. Błaszczykowski zdobył w tym czasie jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. Po zmianie stron szóstego gola dla Borussii dorzucił Robert Lewandowski. Podawał mu...Błaszczykowski. Mecz z trybun oglądał Jose Mourinho, którego Real zmierzy się z mistrzami Niemiec w półfinale Ligi Mistrzów.

Świetny występ Błaszczykowskiego docenili niemieccy dziennikarze. Magazyn "Kicker" przyznał mu notę 1 (w skali 1-6, gdzie 1 to klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Polak znalazł się w jedenastce kolejki razem ze swoimi trzema kolegami z zespołu: Mario Goetzem, Kevinem Grosskreutzem i Ilkayem Gundoganem. Polak, który pierwszy raz w tym sezonie dostał 1, w drużynie kolejki znalazł się już czwarty raz w tych rozgrywkach.

Wśród najlepszych graczy kolejki zabrakło Roberta Lewandowskiego. Najlepszy strzelec Bundesligi (22 bramki) otrzymał notę 2. W spotkaniu zagrał też trzeci z naszych reprezentantów - Łukasz Piszczek. Jego występ oceniono na 3.

W innych meczach z udziałem Polaków Hoffenheim z Eugenem Polanskim w składzie zremisowało na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:2, a nasz zawodnik otrzymał 3. Natomista Artur Sobiech z Hannoveru 96 grał kwadrans w wyjazdowym meczu z SC Freiburg (1:3) i nie został oceniony.

Na pięć spotkań przed końcem rozgrywek Borussia zajmuje drugie miejsce. Do Bayernu, który tytuł zapewnił sobie przed tygodniem, traci dwadzieścia punktów. Na trzecim miejscu jest Bayer Leverkusen, który traci do Borussii osiem oczek.

Zobacz wideo
Więcej o: