Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Bundesliga. Gol Lewandowskiego, Borussia wygrała z Augsburgiem

Borussia Dortmund wygrała z Augsburgiem 4:2, a gola ustalającego wynik meczu strzelił w doliczonym czasie gry Robert Lewandowski. Mimo to mistrzowie Niemiec nie obronią już tytułu, gdyż w równolegle rozgrywanym meczu Bayern Monachium pokonał we Frankfurcie Eintracht 1:0.

Mistrzowie Niemiec rozpoczęli ten mecz w mocno rezerwowym składzie, gdyż Juergen Klopp chciał, aby liderzy jego zespołu odpoczęli przed wtorkowym rewanżem z Malagą w Lidze Mistrzów. Na ławce spotkanie rozpoczęli m.in. Lewandowski, Łukasz Piszczek, Mario Goetze, a Marco Reus i Roman Weidenfeller nie znaleźli się nawet w składzie meczowym. Podobnie jak wracający do zdrowia po kontuzji Jakub Błaszczykowski.

W ataku Borussii pod nieobecność polskiego napastnika od pierwszych minut zagrał Julian Schieber, który w dotychczasowych meczach nie wyróżniał się skutecznością, strzelając tylko jedną bramkę. W meczu z Augsburgiem strzelił dwa razy tyle - pierwszy raz w 22. minucie, gdy wykorzystał świetne podanie od Nuriego Sahina, a drugą bramkę zaliczył siedem minut po przerwie, wykańczając dośrodkowanie Hoffmana ze skrzydła.

Bramka ta pozwoliła mistrzom Niemiec wyrównać stan meczu, gdyż tuż przed przerwą goście zaliczyli prawdziwie nokautujące trzy minuty, w trakcie których zdobyli dwie bramki. Najpierw fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Baier, który wykorzystał niefortunne wybicie piłki z pola karnego, a chwilę później prowadzenie gościom dał Vogt, który dobił odbity przez Langeraka strzał Vernera.

Tuż przed drugim golem Schiebera Klopp, obawiając się o wynik, wpuścił na boisko Lewandowskiego i Goetzego. Gwiazdy Borussii przesądziły o wyniku spotkania - w 63. minucie reprezentant Niemiec wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie głową skierował futbolówkę do siatki Neven Subotić. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Lewandowski, któremu w ogromnym zamieszaniu pod bramką piłkę podał Goetze, a Polak strzelił swoją 21. bramkę w sezonie, umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Wygrana ta nie zmieniła już jednak faktu, że Bayern po dwóch latach odebrał Borussii mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy pokonali bowiem we Frankfurcie Eintracht 1:0 i na sześć kolejek przed końcem sezonu cieszyć się mogą z tytułu.