Bundesliga. Lewandowski ma szanse pobić rekord

Jeżeli Robert Lewandowski strzeli bramkę w meczu z Freiburgiem, zostanie pierwszym piłkarzem w historii Borussii Dortmund z golami w ośmiu kolejnych meczach. Relacja na żywo w Sport.pl od 15.30, transmisja w Eurosporcie 2.

Dotychczasowy rekord należał do Friedhelma Konietzki, który w sezonie 1964/65 trafiał w siedmiu meczach z rzędu. Teraz może go przebić Lewandowski, który trafiał kolejno w meczach z: Hoffenheimem, Werderem, Nuernbergą, Bayerem, HSV, Hannoverem (dwie) i Schalke. Teraz wystarczy, by pokonał bramkarza ósmego zespołu tabeli.

Szpital w Borussii, co z Błaszczykowskim?

W meczu z Freiburgiem Juergen Klopp nie będzie mógł skorzystać z Sebastiana Kehla, który ma problemy z żebrem. Nie zagrają też na pewno Mats Hummels, który naderwał więzadło w prawej kostce i Patrick Owomoyela.

Na dolegliwości skarżyło się też kilku innych piłkarzy. Marcel Schmelzer nie trenował dwa dni z powodu bólu ramienia. Ma jednak zagrać w sobotę. Pod znakiem zapytania jest występ Svena Bendera (infekcja) i Jakuba Błaszczykowskiego, który ma problem z pachwiną.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: