Bundesliga. Lewandowski wrócił i strzelił dwa gole

Dwa gole wracającego po dyskwalifikacji Roberta Lewandowskiego dały Borussii zwycięstwo 3:1 nad Hannoverem 96. Przy trzeciej bramce asystę zaliczył Jakub Błaszczykowski. Robert Lewandowski jest teraz liderem strzelców Bundesligi

Nie możesz obejrzeć meczu Borussia - Szachtar? Śledź relację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Jeszcze w piątek Robert Lewandowski nie wiedział, czy w ogóle wystąpi w meczu z Hannoveru. Trybunał związkowy centrali ostatecznie przychylił się do wniosku Borussii i skrócił Polakowi dyskwalifikację za czerwoną kartkę w meczu z Hamburgiem.

Snajper Borussii pokazał, ile znaczy dla klubu, już w 8. minucie, kiedy wszedł między obrońców, przejął piłkę od Grosskreutza i z bliska trafił do bramki. 12 minut później ten duet dał Borussii drugą bramkę. Bramkarz Hannoveru odbił strzał pomocnika Borussii, a Lewandowski nie miał problemu z dobitką.

Dzięki dwóm bramkom Lewandowski został samodzielnym liderem strzelców Bundesligi. Ma na koncie już 16 goli, o jeden więcej niż Stefan Kiessling z Bayeru i Mario Mandżukić z Bayernu. Polak mógł nawet jeszcze poprawić swój dorobek. Walczył z obrońcami, sam potrafił wypracowywać sobie pozycje strzeleckie, ale w decydujących momentach pudłował.

Dobry mecz zagrał też Jakub Błaszczykowski. Kilka razy urywał się obrońcom Hannoveru i zaliczył asystę przy golu Juliana Schiebera na 3:1. Ta bramka ostatecznie pozbawiła Hannover nadziei na korzystny wynik. Pod koniec pierwszej połowy goście strzelili kontaktowego gola, po błędzie Santany i strzale Abdellaoue, ale w drugiej połowie Borussia cały czas kontrolowała mecz i skutecznie blokowała ataki Hannoveru, w którym 90 minut zagrał Artur Sobiech. Polak ma mało okazji do gry, ale w meczu z Borussią nie wykorzystał swojej szansy. Zmarnował jedną dobrą sytuację, później był niewidoczny.

Po zwycięstwie Borussia umocniła się na drugim miejscu i ma cztery punkty przewagi nad Bayerem. We wtorek zespół Juergena Kloppa zagra z Szachtarem rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Relacja na żywo w Sport.pl.