Bundesliga. Wojna na słowa na linii Bayern - Borussia

Wielcy rywale Bayern Monachium i Borussia Dortmund są w trakcie wojny na słowa po tym, jak trener Bawarczyków Jupp Heynckes odpowiedział na zarzuty trenera mistrzów Niemiec Juergena Kloppa.

Heynckes sugeruje, że Klopp nie zachował się z godnością po przegranym w środę meczu Pucharu Niemiec. - Gdy Juergen któregoś dnia otrzyma szansę trenowania Bayernu Monachium czy Realu Madryt, zda sobie sprawę, jak wielka to jest różnica. Być może będzie wtedy patrzył na to z innego punktu widzenia - mówi Heynckes.

- Bayern istnieje dużo dłużej, niż Klopp jest trenerem. Zawsze miał własny styl. Bardzo ważne jest okazywanie szacunku rywalom, którzy wygrywają z tobą - dodaje.

Borussii w tym sezonie nie wiedzie się tak dobrze. Odpadli z Pucharu Niemiec, w lidze mają olbrzymią stratę do Bayernu. Klopp skrytykował rywali za olbrzymie transfery, jakich dokonują, szczególnie za kupno Javiego Martineza. - W tym momencie Bayern to takie Chiny w gospodarce. Patrzą na innych i ich naśladują, tylko robią to za dużo większe pieniądze.

Więcej o: