Bundesliga. Klinsmann: Lewandowski to wyjątkowy napastnik. Najwyższa klasa światowa

- Jest jedną z największych gwiazd Bundesligi i uatrakcyjnia swoją osobą rozgrywki. Nie zdziwię się jednak, jeśli powie - teraz chcę spróbować sił w Anglii, Włoszech albo Hiszpanii - mówi o Robercie Lewandowskim w rozmowie z Przeglądem Sportowym Juergen Klinsmann, była gwiazda reprezentacji Niemiec, dziś selekcjoner kadry USA.

W piątkowym meczu Borussii z Norymbergą Lewandowski strzelił swojego 12. gola w lidze. Polak jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Goni Stefana Kiesslinga.

- Uwielbiam go. To absolutnie wyjątkowy napastnik. Najwyższa, światowa klasa! Oglądam jego występy z dużym uznaniem i przyjemnością - mówi o Polaku Klinsmann . Były selekcjoner reprezentacji Niemiec, w rozmowie z Przeglądem Sportowym, odniósł się także do spekulacji transferowych na temat Lewandowskiego. Klinsmann uważa, że decyzja o ewentualnej zmianie klubu należy tylko i wyłącznie do Polaka. - Sam musi podjąć decyzję - co jest najlepsze dla jego przyszłości. Czego chce? Jeśli jest szczęśliwy w Dortmundzie, gdzie regularnie gra w Champions League i o mistrzostwo Niemiec, a także ma bardzo mocną pozycję w składzie, wówczas powinien pozostać. Skoro dobrze się tam czuje, po co to zmieniać? Jeśli jednak ma głód na kolejną, wielką przygodę i chce sobie postawić inne wyzwanie - niech odejdzie - twierdzi. - Jest jedną z największych gwiazd Bundesligi i uatrakcyjnia swoją osobą rozgrywki. Nie zdziwię się jednak, jeśli powie - teraz chcę spróbować sił w Anglii, Włoszech albo Hiszpanii.

W ostatnich miesiącach media łączyły Lewandowskiego z takimi klubami jak: Manchester United, Manchester City, Chelsea, Bayern i Juventus.

Więcej o: