Borussia rozbiła na wyjeździe Werder. Wspaniały finisz Polaków

Dwie asysty Łukasza Piszczka, gole Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego - mistrzowie Niemiec zmiażdżyli w wyjazdowym meczu Bundesligi Werder Brema 5:0.

Konkurs! Wygraj grę Football Manager 2013

Piłkarze Juergena Kloppa o zdobyciu trzeciego z rzędu tytułu mogą już chyba zapomnieć. Do prowadzącego w tabeli Bayernu tracą dwanaście punktów, ale w inauguracyjnym drugą część sezonu spotkaniu w Bremie pokazali mistrzowską formę. Do ich efektownej wygranej przyczynili się Polacy.

Już po pierwszej połowie Borussia wygrywała 2:0 po fenomenalnych trafieniach Reusa i Goetze. Przy pierwszej bramce udział miał Robert Lewandowski - to właśnie po faulu na Polaku Reus pokonał Mielitza precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Prawdziwy koncert biało-czerwoni dali w ostatnich dziesięciu minutach. Było już 3:0, gdy Łukasz Piszczek jak na tacy wyłożył piłkę przed bramkę, a akcję skutecznie sfinalizował Lewandowski. Dla najskuteczniejszego snajpera dortmundczyków było to już jedenastce trafienie w tych rozgrywkach. Udział przy tym golu miał również Jakub Błaszczykowski. Jedyny z Polaków, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, dogrywał piłkę do Piszczka tuż przed tym, jak ten popisał się świetną asystą.

Kapitan reprezentacji Polski cztery minuty później ustalił wynik meczu. Błaszczykowski trafił do siatki po kolejnym dograniu Piszczka, który mimo że akcję mógł sfinalizować sam, zdecydował się na obsłużenie lepiej ustawionego kolegi.

Mimo wygranej Borussia nadal ma trzy punkty straty do drugiego w tabeli Bayeru. Gracze z Leverkusen w sobotę ograli na własnym stadionie Eintracht (3:1). W barwach "Aptekarzy" zabrakło Arkadiusza Milika. Grał natomiast Sebastian Boenisch, który w 31. minucie otworzył wynik spotkania. W następnej kolejce Borussia zmierzy się z Norymbergą.