Bundesliga. Dwie bramki Mandżukicia, 3 punkty Bayernu

Bayern Monachium pokonał 2:0 po bramkach Mandżukicia (26., 61.) Greuther Fuerth w pierwszym meczu rundy wiosennej Bundesligi. Monachijczycy umocnili się na pozycji lidera niemieckiej ekstraklasy.

Zaraz gra Borussia, utrzyma dystans do Bayernu? Ściągnij aplikację Sport.pl i śledź mecz w swoim telefonie na żywo ?

Bayern Monachium kontrolował przebieg spotkania od pierwszego gwizdka sędziego. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał drużyny gości padł w 78. minucie. Egzekutorem był Ilir Azem. Neuer nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Pierwszą bramkę Chorwat zdobył w 26. minucie spotkania. Dostał podanie od Muellera z prawej strony boiska i strzelił z woleja. Piłka, mimo że uderzona mocno, nie powinna była sprawić problemu bramkarzowi gości. Hesl jednak wypuścił ją z rąk. Futbolówka wpadła do bramki.

W drugiej połowie podwyższył prowadzenie drużyny lidera też Mandżukić. Chorwacki napastnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową "pod rękę" bramkarza. Hesl ponownie wyciągał piłkę z siatki.

Bayern Monachium jest liderem Bundesligi. Z 45 punktami na koncie wyprzedza drugi Bayer Leverkusen o 9 "oczek". Trzecia jest Borussia Dortmund - 30 punktów.

Dortmundczycy o godzinie 18.30 zmierzą się z Werderem Brema. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl.

Bramka Sebastiana Boenischa dla Bayeru Leverkusen ?