Bundesliga. Borussia przegrała z Wolfsburgiem, gol Błaszczykowskiego

Po fatalnych błędach arbitra grająca przez większą część meczu w dziesiątkę Borussia Dortmund przegrała na własnym stadionie z Wolfsburgiem 2:3 i do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium traci już 14 punktów. Drugą bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił z rzutu karnego Jakub Błaszczykowski.

Zobacz bramki z meczu Borussia - Wolfsburg na Z Czuba.tv

Borussia prowadziła z Wolfsburgiem już od 6. minuty - rzut wolny wykonywał Reus, piłkę próbował przeciąć Lewandowski, ale ta nawet bez pomocy polskiego napastnika wpadła do siatki. Wydawało się więc, że sobotni mecz będzie dla Borussii spacerkiem, a dla piłkarzy mistrza Niemiec szansą na polepszenie statystyk.

Gospodarze przez 30 minut pierwszej połowy mieli dużą przewagę. W 35. minucie arbiter podyktował jednak rzut karny dla Wolsfburga i wyrzucił z boiska Schmelzera za zagranie piłki ręką. Ręki nie było, Niemiec nie powinien dostać czerwonej kartki (powtórki pokazały, że zagrał kolanem), a goście wykorzystali pomyłkę sędziego i wyrównali. Za chwilę zdekoncentrowana Borussia straciła drugą bramkę i na przerwę schodziła, przegrywając 1:2.

Początek drugiej połówki to ataki grających w dziesiątkę gospodarzy, które w końcu przerodziły się w bramkę. W 61. minucie faulowany (tak przynajmniej stwierdził arbiter - znowu kontrowersyjna decyzja) był Lewandowski, a jedenastkę na bramkę zamienił Błaszczykowski. Kolejny raz wydawało się, że Borussia jest na dobrej drodze do zwycięstwa.

W 73. minucie piękną akcję przeprowadzili jednak wolfsburczycy - sam na sam z Weidenfellerem wyszedł Dost, który z łatwością wykorzystał tę sytuację. Borussia do końca meczu nie zdołała zdobyć wyrównującej bramki.

Po zwycięstwie Bayernu z Augsburgiem mistrzowie Niemiec tracą do lidera tabeli już 14 punktów.