Bundesliga. Słabe oceny Polaków za mecz z Bayernem

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zostali ocenieni przez "Bilda" najgorzej spośród piłkarzy Borussii za sobotni mecz z Bayernem Monachium. Na zawodnika meczu wybrano bramkarza dortmundczyków Romana Weidenfellera. Z kolei według "Ruhrnachrichten" najsłabszy w zespole Juergena Kloppa był Robert Lewandowski.

Największy niemiecki tabloid dał Piszczkowi i Błaszczykowskiemu 4 (dostatecznie) w skali do 6, gdzie 1 jest najlepszą oceną (klasa światowa). Oprócz nich w zespole Borussii tylko Ivan Perisić dostał 4, ale Chorwat grał tylko od 73. minuty.

Niewiele lepiej od reprezentacyjnych kolegów oceniony został Robert Lewandowski - polski napastnik zdaniem "Bilda" zasłużył na 3, czyli średnio. Jedynym piłkarzem, który za występ w tym meczu otrzymał 1, jest bramkarz i kapitan Borussii Roman Weidenfeller.

W zespole monachijczyków najlepsze oceny (2) dostali: Lahm, Kroos i Ribery, z kolei najsłabiej (na 4) zdaniem niemieckich dziennikarzy wypadli Schweinsteiger, Mandzukić i Badstuber, który zagrał jednak tylko 37 minut. Obrońca Bayernu zerwał więzadła krzyżowe i prawdopodobnie będzie pauzował przez najbliższe pół roku .

Inaczej postawę w tym meczu poszczególnych zawodników widzi goal.com. Według portalu Piszczek i Lewandowski zasłużyli na 3 w skali do 5 (im wyższa nota, tym lepsza), a Błaszczykowski na 3,5. Na gracza całego meczu, z 4, wybrany został Mats Hummels (Weidenfeller dostał 3).

Także inaczej ocenieni zostali piłkarze Bayernu. Najsłabszym zawodnikiem całego spotkania został co prawda Bastian Schweinsteiger (2,5), ale taką samą notę otrzymali wysoko oceniony przez "Bilda" Philipp Lahm oraz David Alaba.

Weidenfeller został zawodnikiem meczu także według "Ruhrnachrichten". Bramkarz Borussii dostał 1,5 zarówno od portalu, jak i od czytelników. Najsłabszy w obu tych klasyfikacjach był Robert Lewandowski (odpowiednio 4,5 i 4,1). Błaszczykowski i Piszczek otrzymali od głosujących po 3,2, ale wg redakcji lepszy był kapitan reprezentacji Polski (3,5 przy 4 Piszczka).

Więcej o: