Niemcy o bramce Błaszczykowskiego: gol miesiąca?

Po wtorkowym remisie Borussii z Fortuną Dueselldorf niemieckie media zachwycają się bramką Jakuba Błaszczykowskiego. - To na pewno kandydat do bramki miesiąca - czytamy w relacji Ruhr Nachrichten.

Borussia rozegrała z Fortuną słabe spotkanie, ale jego ozdobą była bramka Polaka - tuż przed przerwą piękną akcję prawą stroną przeprowadzili Łukasz Piszczek, Kevin Grosskreutz i Jakub Błaszczykowski. Piszczek dośrodkował z prawego skrzydła do Błaszczykowskiego, Polak zgrał klatką do Grosskreutza, Grosskreutz od razu oddał piłkę, a Błaszczykowski wolejem, z powietrza uderzył pod poprzeczkę bramki Fortuny.

Zobacz bramkę Błaszczykowskiego na Z Czuba.tv

'Może nie jest to bramka historyczna, jak wyczyn Ibrahimovica w meczu z Anglią, ale ten gol to niewątpliwy kandydat do bramki miesiąca' - czytamy w relacji Ruhr Nachrichten.

'Kuba kapitalnie uderzył z 12 metrów z woleja. Najpierw rozegrał piłkę z Gorsskreutzem, za chwilę strzelił w kierunku bramki. Piłka wpadła idealnie pod poprzeczkę - dodaje Bild. 'Błaszczykowski swobodnie i z siłą młota kopnął futbolówkę prosto w okienko' - opisuje sytuację dziennikarz Kickera.

Piękna bramka Polaka nie zapewniła mistrzom Niemiec trzech punktów - remis oznacza, że wkrótce dystans pomiędzy Borussią a Bayernem może stać się jeszcze większy. W środę lider gra na wyjeździe z szóstym w tabeli Freiburgiem i jeśli wygra, będzie miał nad drużyną Kloppa jedenaście punktów przewagi.

Więcej o: