Bundesliga. Noty po meczu z Fortuną: Błaszczykowski najlepszy w Borussii

Po zremisowanym 1:1 meczu z Fortuną portale internetowe oceniły piłkarzy Borussii - najlepsze noty w zespole mistrza Niemiec dostał strzelec jedynej bramki dla dortmundczyków - Jakub Błaszczykowski. Piszczek i Lewandowski, jak reszta kolegów, zostali ocenieni przeciętnie.

Borussia prowadziła z Fortuną 1:0 po pięknym golu Jakuba Błaszczykowskiego, ale na niecały kwadrans przed końcem wyrównał Stefan Reisinger. Kilka minut przed końcem spotkania świetną szansę zmarnował Kevin Grosskreutz - mistrzom Niemiec nie udało się jednak strzelić zwycięskiej bramki. To nie był dobry mecz wykonaniu mistrzów Niemiec, co znajduje swoje odbicie w ocenach.

Błaszczykowski został wybrany graczem meczu przez portal Goal.com, który wystawił mu czwórkę (najlepsza możliwa nota to pięć). Lewandowski został oceniony na 3, a Łukasz Piszczek na 3,5.

Według Bildu Błaszczykowski zasłużył na 'trójkę' (1 - klasa światowa, 6 - poniżej krytyki). Takie same oceny dostali tylko Reus i Bender, pozostali gracze Borussii zostali ocenieni na '4'.

Już w sobotę o 18.30 Borussia rozegra najważniejszy mecz rundy jesiennej - w Monachium zmierzy się z przewodzącym w tabeli Bayernem. Wcześniej (w środę) Bawarczycy zagrają na wyjeździe z Freiburgiem - jeśli wygrają, będą mieli nad mistrzami Niemiec już 11 punktów przewagi.

Więcej o: