Bundesliga. Stadion Bayernu w barwach Borussii

Za kilka dni Borussia zmierzy się z Bayernem w hicie piętnastej kolejki Bundesligi. Kilka dni przed meczem fani z Dortmundu dokonali rzeczy, która może rozwścieczyć drużynę z Monachium - podświetlili jej stadion na żółto, a w lożach VIP wymalowali logo Borussii. Relacja na żywo z meczu Bayern-Borussia w sobotę o 18.30 w Sport.pl. Transmisja w Eurosporcie 2.

Niemieckie media zastanawiają się, czy umieszczone w internecie wideo z "odmiany" Allianz Areny jest prawdziwe. Wszystko wskazuje na to, że do włamania na stadion Bayernu rzeczywiście doszło.

Zamaskowani mężczyźni najpierw wymalowali sprayem logo klubu z Dortmundu w najważniejszych częściach stadionu, a następnie zmienili kolor jego podświetlenia z czerwonego na żółty. Informacji o zajściu nie podał jeszcze żaden z klubów.

 

Po trzynastu kolejkach Borussia traci do Bayernu aż dziewięć punktów. Przed bezpośrednim starciem obie drużyny zagrają jeszcze w ramach 14. kolejki (w środku tygodnia). We wtorek o 20 zespół Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka podejmie Fortunę Duesseldorf (relacja na żywo w Sport.pl). W środę o 20 Bayern rozegra wyjazdowy mecz z S.C. Freiburg.

Więcej o: