Puchar Niemiec. Dobre noty Piszczka i Lewandowskiego za mecz z VfR Aalen

Borussia Dortmund wygrała z drugoligowym VfR Aalen 4:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Dobre noty za swój występ zebrali w zagranicznych mediach Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski

Zobacz bramki z meczu Borussii z VfR Aalen

"Znów rządził na prawym skrzydle, jego ofensywne wejścia były znakomite" - pisze o grze Łukasza Piszczka dziennik "Der Westen". Gazeta przyznała Polakowi notę "2" w skali 1-6, gdzie "jedynka" oznacza "klasę światową". Żaden z zawodników nie otrzymał wyższej noty. Taką samą dostali Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Mario Goetze (wszyscy strzelili po golu) oraz Kevin Grosskreutz i Ilkay Gundogan. Autor czwartej bramki - Julian Schieber - otrzymał "trójkę".

Robert Lewandowski, który zaliczył dwie asysty, również został doceniony przez dziennikarzy. Ich zdaniem zasłużył na notę "2,5". "Pokazał klasę w 17. minucie, kiedy po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Został nagrodzony gromkimi brawami" - czytamy w uzasadnieniu.

Oceniła grę Polaków również niemieckojęzyczna odsłona serwisu Goal.com. Zdaniem dziennikarzy tego serwisu Lewandowski był lepszy od Piszczka. Otrzymał notę "3,5" (skala ocen, jak w polskiej szkole), o pół punktu wyższą niż kolega z reprezentacji.

Lepsza ocenę od Lewandowskiego otrzymał tylko Schmelzer, który dostał "czwórkę".

Jakub Błaszczykowski nie grał z powodu kontuzji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.