Luca Toni sugeruje, że Guardiola rozważa propozycję Bayernu

Luca Toni, były snajper Bayernu Monachium, przyznał na łamach Bilda, że były trener Barcelony Josep Guardiola zastanawia się nad tym, aby w przyszłości pracować w klubie z Bawarii. - Guardiola pasuje tam idealnie. Mógłby dać niemieckiej mentalności trochę błysku - mówi o swoim boiskowym koledze Toni.

Już ponad trzy miesiące temu niemiecki dziennik Bild informował, że Bayern planuje zatrudnić byłego szkoleniowca Barcelony. W maju po finałowym meczu Pucharu Króla pomiędzy Barceloną a Athletikiem Bilbao z Guardiolą miał rozmawiać nawet dyrektor sportowy Niemców Christian Nerlinger. Według gazety Hiszpan był propozycją zainteresowany. Świetnie zorientowany w sprawach Bayernu Bild spekulował jednak, że do konkretnych rozmów może dojść dopiero po tym sezonie, gdy wygaśnie umowa obecnego trenera Bawarczyków Juppa Heynckesa.

Teraz na temat przyszłości Guardioli w niemieckim klubie wypowiedział się były gracz Bayernu Luca Toni. Według snajpera, który z Guardiolą występował niegdyś we włoskiej Brescii, Hiszpan wspomniał mu o pracy w Monachium. - Pytał mnie o Bayern. Jest świetnym trenerem i według mnie, pasowałby do tego zespołu idealnie. Mógłby dać niemieckiej mentalności trochę błysku. Wydaje mi się, że jemu również odpowiada filozofia Bayernu.

W kwietniu Guardiola ogłosił, że odchodzi z Barcelony. W ostatnich latach z hiszpańskim gigantem zgarnął wszystkie trofea i jak sam mówił "chciał odpocząć od futbolu". Już kilka tygodni później media zaczęły rozpisywać się na temat jego przyszłości. Według światowych serwisów najbardziej utytułowany trener ostatnich lat był już jedną nogą w Milanie. Chciała go również Chelsea.

- On powinien być trenerem Bayernu. To jeden z najlepszych klubów na świecie. Włoskie drużyny są daleko w tyle. Jedynym zespołem, który mogę porównać do Bayernu jest Juventus, który taki poziom jak Niemcy osiągnie nieprędko - podsumował Toni.

Więcej o: