Bundesliga. Dobre noty Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski, który w meczu z Borussią M'Gladbach zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty został świetnie oceniony przez niemieckiego media. Nieco gorsze noty otrzymał Łukasz Piszczek.

'Kuba rozpoczął mecz od niebezpiecznej straty, która stworzyła sytuację rywalowi, ale później było już tylko lepiej. Przy bramkach na 2:0 i 4:0 zachował się świetnie, dogrywając piłkę lepiej ustawionym kolegom. Potem zdobył gola na 5:0, ale i to za mało by ocenić go lepiej niż Reusa - pisze portal Sportal, który strzelcowi pierwszej bramki dla BVB dał najwyższą z możliwych ocen - jedynkę. Błaszczykowski otrzymał 1,5.

Lepiej niż kapitan naszej reprezentacji został także oceniony Ilkay Gundogan, którym Błaszczykowski pomógł w strzeleniu czwartego gola dla Borussii.

Łukasz Piszczek za mecz z Gladbach otrzymał średnie oceny - jego nota oscyluje w graniach trójki. 'W ataku błyszczał słabiej niż Schmelzer, w obronie jak zwykle robił swoje - czytamy na Sportalu.

W sobotnim meczu nie zagrał Robert Lewandowsk i, który dostał od trenera Kloppa szansę odpoczynku przed ważnym środowym spotkaniem z Manchesterem City w Lidze Mistrzów.

Oceny Polaków

*1-klasa światowa, 6 - poniżej krytyki

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Więcej o: