Bundesliga. BVB - Bayer 3:0. Niemieckie media zachwycone grą Polaków

Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek otrzymali znakomite noty w niemieckiej prasie po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Bayerem Leverkusen 3:0. Największe sportowe portale chwalą Polaków, dzięki którym padły dwie bramki dla mistrza Niemiec, a sam Lewandowski, który przerwał strzelecką niemoc, mówi, że dla niego sezon się właśnie rozpoczął

Zobacz bramki Borussii na Zczuba.tv ?

Starcie z Bayerem było najlepszym do tej pory spotkaniem Borussii w bieżącym sezonie. Duży udział w efektownym zwycięstwie mieli wszyscy trzej Polacy występujący w barwach mistrza Niemiec. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski strzelili po jednym golu, a Łukasz Piszczek zanotował asystę przy trafieniu Kuby.

Niemieckie media zgodnie zachwycają się grą naszych rodaków i wysoko oceniają ich występ. Najlepsze noty zebrał Błaszczykowski, któremu "Bild" dał ocenę "1", co oznacza "klasa światowa". Piszczek i Lewandowski otrzymali tylko nieco gorszą "dwójkę".

"Błaszczykowski był nie do zatrzymania. Był dynamiczny, świetnie współpracował z kolegami z zespołu i nie bał się solowych akcji, które świetnie mu wychodziły" - napisał serwis Sportal, który przyznał kapitanowi reprezentacji Polski "dwójkę". Taką samą ocenę otrzymał Piszczek, a Lewandowski tylko pół punktu gorszą.

Polski napastnik który wreszcie przełamał strzelecką bessę stał się nawet bohaterem osobnego tekstu w serwisie dziennika "Revier Sport". W artykule pod tytułem "Koniec nie rozpoczętej debaty" dziennikarze piszą, że Lewandowski zamknął usta tym, którzy zbierali się już do mówienia o jego słabej formie.

"On dobrze grał od początku sezonu, znakomicie potrafił walczyć o piłkę z dwoma obrońcami na plecach, po prostu nie miał dużo okazji strzeleckich. W meczu z Bayerem potrafił wywalczyć futbolówkę w niesamowicie trudnych sytuacjach i harował w defensywie" - czytamy.

- To był trudny mecz dla mnie i jestem bardzo zadowolony, że znów strzeliłem. Teraz sezon się dla mnie rozpoczął. Zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Daje nam pozytywny impuls przed meczem z Ajaksem w Lidze Mistrzów - stwierdził sam Lewandowski.

Po trzech kolejkach Borussia ma w tabeli siedem punktów. Mecz z Ajaksem w Lidze Mistrzów zagra we wtorek. Relacja ze spotkania od godz. 20.45 na żywo w Sport.pl.

"Borussia coraz bardziej biało-czerwona"

O świetnym początku sezonu w wykonaniu Polaków z Borussii pisze też na swoim blogu Rafał Stec. "Nasi dortmundczycy nie tylko nie bledną, bije od nich coraz silniejszy blask. W bieżącym sezonie nie dołożyli nogi do ledwie jednego z 10 goli Borussii - wszystkie pozostałe sami strzelali (5), albo przy nich asystowali (6), albo wykuwali je wyłącznie polskimi kopnięciami" - zauważa dziennikarz "Gazety Wyborczej". Cały wpis na jego blogu "A jednak się kręci" .

Czytelnicy Sport.pl: Czemu nie grają tak w reprezentacji?

Na temat dobrego występu Polaków dyskutują również na naszym facebook'owym profilu czytelnicy Sport.pl. "Dla obcych grają, dla Ojczyzny im się nie chce, więc nie ma co się tymi gwiazdkami podniecać" - w ostrym tonie pisze Sylwia Anna Fabi.

"Oj bo na takiej Mołdawii dla nich to nie ma sensu się starać, można się kontuzji nabawić przecież, a specjalnie się nie wypromują. Za to na meczu z Anglią założę się, że będą śmigać" - dodaje Rafał Komuda.

Innego zdania jest Maciek Buchta, który uważa, że w reprezentacji dortmundzkie trio ma po prostu słabszych partnerów. "Zapominacie, że piłka nożna to gra zespołowa. To już nawet nie tylko chodzi o to, że reszta zespołu widocznie odstaje od nich poziomem. Ważne jest ustawienie zespołu i realizowanie założeń taktycznych. W trójkę niezależnie od zaangażowania sami bramek strzelać nie będą".

Więcej o: