Bundesliga. Prezes Bayernu: Borussia to tylko regionalna potęga

Prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness kolejny raz poddał w wątpliwość klasę drużyny z Dortmundu. Borussia to tylko regionalna potęga, my jesteśmy graczem globalnym - przyznał Niemiec.

Odkąd Borussia Dortmund rządzi w Bundeslidze prezes Bayernu Monachium nie ukrywa irytacji. Hoeness już w poprzednim sezonie dyskredytował potencjał mistrzów Niemiec. Po starcie tegorocznych rozgrywek prezes Bawarczyków kolejny raz dolewa oliwy do ognia.

- Jeśli mamy być szczerzy Dortmund to tylko regionalny klub. Bayern jest graczem o pozycji światowej. Borussia, nigdy, przenigdy nie dogoni naszych sukcesów z ostatnich 30 lat - powiedział Hoeness.

- Musieliby wygrać mistrzostwo Niemiec 10 razy z rzędu, by prześcignąć nas pod względem popularności - dodał prezes Bayernu.

Po starcie rozgrywek Bundesligi Borussia po jednym zwycięstwie i remisie zajmuje szóste miejsce w tabeli. Bayern przewodzi stawce z kompletem punktów. W pierwszym starciu między klubami w tym sezonie Bawarczycy pokonali zespół Juergena Kloppa 2:1 i zdobyli Superpuchar Niemiec. W lidze zmierzą się 1 grudnia na Allianz Arenie w Monachium.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

Więcej o: