Bundesliga. "Reus jak Messi", a Lewandowski "silny jak niedźwiedź"

Borussia Dortmund wygrała z Werderem Brema 2:1 na inaugurację sezonu Bundesligi. Asysty przy golach dla mistrzów Niemiec zaliczyli Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski i obaj są chwaleni za swój występ w zagranicznych mediach. Najwięcej pochwał zbiera jednak nowy nabytek zespołu i strzelec jednego z goli Marco Reus

Zobacz asysty Polaków na Z Czuba.tv! ?

"Reus jak Messi" - tak zatytułował swoją relację z meczu dziennik "Bild". Gazeta zauważa, że sprowadzony z Borussii Moenchengladbach Reus wspaniale wkomponował się w zespół Juergena Kloppa i był najlepszy na boisku. Pomocnik strzelił pierwszą z bramek dla mistrza Niemiec w 11. minucie po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego. "Bild" pisze, że zagrał nie tylko jak Messi, ale i cieszył się w charakterystyczny dla Argentyńczyka sposób - wzniósł dwa palce ku górze. Gazeta dała Reusowi najwyższą możliwą ocenę, czyli "jedynkę".

Dwójka Polaków (Piszczek nie grał z powodu kontuzji uda) też została jednak doceniona. Błaszczykowski, który oprócz asysty zapoczątkował prostopadłym podaniem do Lewandowskiego akcję zakończoną zwycięską bramką Goetzego w 81. minucie, otrzymał notę "3". "Mocny występ" - podsumował jego grę "Bild".

Lewandowski za to otrzymał "dwójkę" i jest to druga najwyższa ocena w zespole. Dziennikarze doceniają nie tylko jego asystę przy golu Goetzego, ale całą - ich zdaniem imponującą - grę w tym meczu. "Silny jak niedźwiedź napastnik zagrał kilka piłek na najwyższym poziomie, a jego podanie przy bramce na 2:1 było doskonałe. Tym razem jednak nie miał swojej stuprocentowej szansy na strzelenie gola" - pisze gazeta.

Dziennik przytacza też statystyki, z których wynika, że Polacy ciężko zapracowali na to zwycięstwo. Błaszczykowski przebiegł w sumie 10,8 kilometra i większy dystans pokonali tylko Sebastian Kehl (12,1 km) i Reus (11,8). Lewandowski przebiegł tylko sto metrów mniej niż kapitan polskiej kadry, którym zachwyca się również gazeta "Ruhr Nachrichten". Gazeta pisze o wspaniałej współpracy Kuby z Reusem. "Ich wymiana podań była ucztą dla oczu" - czytamy.

Błaszczykowski był obok Reusa najlepszy na boisku także zdaniem serwisu Goal.com, który przyznał obu piłkarzom notę "4".

"Był stałym zagrożeniem. Miał trochę szczęścia przy asyście, ale świetnie zachował się przy bramce na 2:1 i bez przerwy szukał okazji do ataku" - uzasadnia portal.

Lewandowski otrzymał "trójkę". "Z każdą minutą był coraz lepszy, świetny w powietrzu i bardzo silny. Sprytna asysta przy zwycięskim golu" - czytamy.

Klopp średnio zadowolony

Mniej zadowolony z gry Borussii był za to jej trener Juergen Klopp. - W kolejnych meczach musimy zagrać zdecydowanie lepiej. Rywale mieli zbyt dużo miejsca - stwierdził po meczu. Podobnie jak dziennikarze pochwalił jednak Reusa. - Wspaniała bramka. Znakomicie wprowadził się do zespołu - powiedział szkoleniowiec.

Za tydzień Borussia gra wyjazdowy mecz z FC Nuernberg.

Więcej o:
Copyright © Agora SA