Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Superpuchar Niemiec. Lewandowski: Pomożemy selekcjonerowi w aklimatyzacji

- Mam nadzieje, że w tym sezonie z formą ruszymy od początku a nie tak jak w tamtym od trzeciej kolejki - mówił Robert Lewandowski po meczu o Superpuchar Niemiec, w którym Borussia przegrała z Bayernem 1:2. Obiecał też pomoc nowemu selekcjonerowi reprezentacji.

Lewandowski zdobędzie koronę króla strzelców Bundesligi? Dyskutuj na Facebook/Sport.pl ?

Borussia przegrała przez słaby początek spotkania. - Pierwsze 20-25 minut było nie w naszym stylu, graliśmy bardzo słabo. Pierwsza połowa powinna pójść w zapomnienie - przyznał po meczu Lewandowski. - W drugiej połowie graliśmy to, co powinniśmy grać. Zabrakło nam trochę czasu, bo może udałoby nam się zremisować - zastanawiał się.

Lewandowski zdobył jedyną bramkę dla swojego zespołu w 75. minucie. - W jakiś sposób cieszę się z tej bramki, choć na pewno wolałbym ją oddać, a cieszyć się z Superpucharu. Szkoda tej wcześniejszej sytuacji, nie wiem jak to nie wpadło - mówił po meczu.

Pora na sukces w Lidze Mistrzów

W nadchodzącym sezonie Borussia będzie starała się obronić mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz skuteczniej powalczyć w Lidze Mistrzów.

- Mam nadzieję, że w tym sezonie z formą ruszymy od początku a nie tak jak w tamtym od trzeciej kolejki. Liga Mistrzów jest dla nas bardzo ważna - przyznał Lewandowski. - W tamtym sezonie większość z nas grało w niej pierwszy raz. Teraz już wiemy jak grać na trzech frontach. Dlatego będziemy chcieli grać dobrze i wygrywać i w lidze i w Pucharze Niemiec i w Lidze Mistrzów - zapowiada.

Pomóc Fornalikowi w aklimatyzacji

Jeszcze przed początkiem Bundesligi trójka Polaków z Borussii pojawi się na pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera, Waldemara Fornalika.

- Mam nadzieję, że o będzie dobra współpraca, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku. Na pewno będziemy chcieli pomóc trenerowi żeby ta aklimatyzacja jego i nasza była jak najszybsza i jak najlepsza - zapewnił Lewandowski, który nie spodziewa się rewolucji w kadrze. - Każdy w klubie może teraz pokazać swoje umiejętności. Dopiero po sierpniu będzie można powiedzieć, w jakiej kto jest formie i czy nadaje się do kadry - zakończył.

Pierwsze trofeum od dwóch lat - Bayern w końcu odgryzł się Borussii ?

Więcej o: