Bundesliga. Bild: Kagawa odrzuci ofertę BVB. Odejdzie do Anglii?

Niemiecki dziennik "Bild" donosi, że Borussia poniesie pierwszą "porażkę" w podpisywaniu nowych kontraktów z piłkarzami. Gwiazda zespołu - Japończyk Shinji Kagawa odrzuci ponoć ofertę przedłużenia umowy do 2016 roku i planuje transfer do Manchesteru United lub Chelsea.

Obecna umowa bramkostrzelnego pomocnika wygasa w 2013 roku, jednak już teraz władze mistrzów Niemiec rozpoczęły negocjacje w sprawie przedłużenia umowy. Kagawa zdobył w tym sezonie już dwanaście goli, więc nic dziwnego że Borussia chce go zatrzymać.

Jak donosi "Bild", Kagawa nie podziela jednak zdania swojego klubu. Japończyk odrzuci ofertę nowego kontraktu, który miałby obowiązywać do 2016 roku. Zdaniem niemieckiej gazety Japończyk bardzo chciałby przenieść się na wyspy brytyjskie, gdzie zatrudnić go mógłby Manchester United lub Chelsea.

Wymyśl dialog i zgarnij voucher o wartości 100 euro!

 

W "Bildzie" czytamy także, że Kagawa na podjęcie ostatecznej decyzji ma jeszcze dwa tygodnie. Odejść z Dortmundu chce mimo, że klub zaoferował mu podwojenie zarobków. Zamiast 1,5 miliona euro rocznie miałby zarabiać trzy.

Menedżer Westfalczyków Michal Zorc przyznaje, że klub nie może się doczekać decyzji Kagawy: - Bardzo chcielibyśmy przedłużyć z nim umowę. Sytuacja jest jednak podbramkowa, Shinji musi to przemyśleć na spokojnie. Wiemy, że chciałby przejść do Anglii lub Hiszpanii. Pytanie jednak, kiedy miałoby to nastąpić?

Gdyby Kagawa miał odejść do MU lub Chelsea przed zakończeniem kontraktu, Borussia mogłaby zarobić na tym transferze około 15 milionów euro. Sam piłkarz bardzo chciałby spełnić swoje marzenie o grze w Premier League. Rozgrywki te są bardzo popularne w jego ojczyźnie, gdzie są regularnie śledzone przez wielu Japończyków.

Błaszczykowski najlepszy wśród - Polaków z Borussii ?

Komu kibicują czytelnicy Sport.pl? [PRACE KONKURSOWE]

Więcej o: