Bundesliga. Kicker: Błaszczykowski najlepszy wśród Polaków

Według prestiżowego niemieckiego pisma Błaszczykowski był wyróżniającym się piłkarzem w piątkowym meczu ze Stuttgartem. Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski według Kickera zagrali przeciętnie. Najlepszą ocenę otrzymał Illkay Gundogan.

Interesują cię losy Polaków za granicą? - bądź na bieżąco - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Pomocnik reprezentacji Polski w meczu ze Stuttgartem (4:4) wpisał się na listę strzelców tuż po przerwie. Oprócz tego, był aktywny w ataku i dobrze kreował grę ofensywną swojego zespołu. Błaszczykowski został oceniony na 2,5 (Niemcy oceniają zawodników w odwrotnej skali - 1 to klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Lewandowski i Piszczek w piątek nie zachwycili - obaj zostali ocenieni na 3,5.

Najwyższe noty w drużynie Borussii dostali Illkay Gundogan (1,5) oraz autor pierwszej bramki Shinji Kagawa (2). Najgorzej wypadli Schmelzer (5), Subotić (4), Hummels (4) i Weidenfeller (4).

Pozostali Polacy w Bundeslidze również zagrali poniżej swoich możliwości. Ariel Borysiuk, którego Kaiserslautern przegrało w weekend z Hamburgerem SV otrzymał notę 3,5. Mainz Eugena Polanskiego wysoko wygrało na wyjeździe z Werderem, ale reprezentant Polski został oceniony przeciętnie - 3. Najgorszą notę spośród naszych piłkarzy otrzymał zmieniony po pierwszej połowie Sławomir Peszko (5, jego Koeln przegrało z Augsburgiem 1:2).