Bundesliga. Borussia krytykuje agenta Lewandowskiego

- Złożyliśmy agentowi Lewandowskiego ofertę przedłużenia kontraktu, ale została odrzucona, bo jego zdaniem była zbyt niska. Pan Kucharski nie powinien jednak publicznie mówić, to w złym stylu - powiedział Hans-Joachim Watzke, dyrektor Borussii Dortmund.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Borussią wygasa w 2014 roku. Polskim napastnikiem interesowały się już inne kluby, ofertę miał złożyć nawet Bayern Monachium. W związku z tym, władze mistrzów Niemiec postanowiły rozpocząć negocjacje w sprawie przedłużenia umowy. Agent piłkarza Cezary Kucharski powiedział, że pierwsza wersja nowego kontraktu została przez Lewandowskiego odrzucona, bo okazała się niesatysfakcjonująca.

- Gracz tej klasy co Robert powinien być jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Dortmundzie. Powiedziano mi, że Robert odgrywa ważną rolę planach klubu na przyszłość - mówił kilka dni temu Kucharski.

W czwartek w rozmowie z "Bildem" dyrektor klubu z Dortmundu potwierdził, że klub złożył piłkarzowi propozycję. - Złożyliśmy agentowi Lewandowskiego ofertę przedłużenia kontraktu, ale została odrzucona, bo jego zdaniem była zbyt niska - powiedział Watzke.

Dyrektor klubu z Dortmundu skrytykował jednak agenta Lewandowskiego za to, że o toczących się negocjacjach wypowiadał się publicznie. - Pan Kucharski nie powinien o tym mówić publicznie, to w złym stylu - powiedział Watzke.

Sam piłkarz o negocjacjach się nie wypowiada. "Bildowi" powiedział jedynie: - Nie wiem nic o żadnej ofercie czy konkretnych sumach. Wiem, że mój agent rozmawia z klubem, ale mnie teraz interesuje tylko gra w Bundeslidze i mistrzostwa Europy.

Zgarnij gadżety Red Bulla i Ferrari!

Więcej o: