Bundesliga. Klopp i Zorc przedłużyli kontrakty z Borussią

Działacze mistrzów Niemiec są zadowoleni z dotychczasowej pracy trenera Juergena Kloppa i dyrektora sportowego Michaela Zorca. W poniedziałek klub z Dortmundu przedłużył z nimi umowy do czerwca 2016 roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przedłużyć ich kontrakty tak szybko. W ostatnich latach wykonali świetną pracę - powiedział prezes Borussii Hans-Joachim Watzke. I trudno się z nim nie zgodzić. Pod wodzą Kloppa zespół z Dortmundu znów stał się czołową ekipa niemieckiej Bundesligi. W swoim debiutanckim sezonie szkoleniowiec zajął z zespołem szóste miejsce. Rok później sięgnął po mistrzostwo. - Mam szczęście, że pracuję w tak wspaniałym klubie - oznajmił po podpisaniu nowego kontraktu Klopp.

Sukcesy Borussii nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie skuteczna polityka transferowa za którą stoi Zorc. To on ściągał do Dortmundu takich zawodników jak Lucas Barriosa, Shinji Kagawa czy Robert Lewandowski. - Cieszę się, że mogę pomóc w kształtowaniu ścieżki sportowej klubu. Podstawą do odnoszenia sukcesów jest zachowanie ciągłości stanowisk - przyznał Zorc.

Klopp, który wcześniej przez siedem lat pracował w Mainz jest uważany za głównego kandydata to objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Niemiec po Joachimie Loewie.

Barrios opuści Borussię. Są oferty z Anglii ?

Więcej o: