Liga niemiecka. Konkurs "Jedź na Bundesligę"!

26 listopada Borussia z trzema Polakami w składzie zmierzy się w Dortmundzie z Schalke Gelsenkirchen. Dwie wejściówki na ten prestiżowy mecz można wygrać w organizowanym przez dziennik "Metro" i portal Sport.pl specjalnym konkursie "Jedź na Bundesligę"

Kibiców Bundesligi już wkrótce czekają wielkie emocje. W najbliższej kolejce, 19 listopada, broniąca tytułu Borussia Dortmund, z Robertem Lewandowskim, Łukaszem Piszczkiem i Kubą Błaszczykowskim w składzie, zmierzy się w Monachium z Bayernem. Monachijczycy prowadzą w tabeli, z przewagą pięciu punktów nad BVB. Jeśli drużyna Jurgena Kloppa chce myśleć o obronie tytułu, nie może na Allianz Arena przegrać.

Tydzień później Borussia stoczy jeszcze bardziej prestiżowy pojedynek - w derbach Zagłębia Ruhry zagra z Schalke. Właśnie ten mecz uznaje się w Niemczech za najważniejsze piłkarskie wydarzenie. Najbliższe starcie będzie tym ważniejsze, że w dotychczasowych Revierderby (Derby regionu) jest remis - obie ekipy wygrywały po 27 razy, 24 nie było rozstrzygnięcia.

Oba szlagiery Bundesligi będą do zobaczenia na Eurosport 2, będzie też uruchomione specjalne otwarte okno w dniach od 16 do 30 listopada tak, by mecze obejrzeli na żywo abonenci platform cyfrowych i telewizji kablowych, którzy nie mają dostępu do Eurosportu 2.

Ale jest też szansa, by mecz Borussia - Schalke obejrzeć w nieco innych warunkach... Z trybun Signal Iduna Park, największego obiektu w Niemczech!

W ubiegłym sezonie na mecz Bundesligi pojechała czytelniczka "Metra" Magda Kosińska. Spotkanie Borussii z Bayernem obejrzała z trybun razem ze swoim niemieckim kolegą Thomasem. A wszystko zawdzięczała wujkowi Stanisławowi, który w zabawnym liście do "Metra" napisał: "Proszę o bilety dla Madzi i Thomasa. Jest o to zakład z moją żoną. Nie zmuszajcie mnie do zjedzenia własnego krawata, bo normalnie krawatów nie jadam". Tym apelem pan Stanisław nie pozostawił nam wyboru.

Teraz wasza w tym głowa, by zrobić to samo. Oba bilety na mecz BVB z Schalke przekażemy osobie, która najciekawiej napisze nam, dlaczego chce być na tym spotkaniu. I pamiętajcie - uzasadnienia nie muszą być długie - ważne, by nas przekonały, że to właśnie wam, 26 listopada, należy się miejsce na trybunach Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Jedź na Bundesligę

Główną nagrodą w konkursie "Metra" i portalu Sport.pl, organizowanego przez Agorę, są dwa bilety na mecz Borussii z Schalke w Dortmundzie 26 listopada (godz. 15.30). Przyznamy też pięć wyróżnień, które nagrodzimy oryginalnymi piłkami Adidasa z logo Bundesligi. Fundatorem nagród jest stacja Eurosport Polska, która transmituje mecze tych rozgrywek. Na zgłoszenia czekamy do 17 listopada do godz. 12.00, e-maile należy wysyłać na adres: bundesliga@agora.pl w tytule wpisując nazwę - "Jedź na Bundesligę". W treści maila koniecznie trzeba podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia. O tym, kto wygrał nagrodę główną i wyróżnienia poinformujemy w "Metrze" i na portalu Sport.pl 18 listopada.

Pełny regulamin konkursu "Jedź na Bundesligę" ?

Snajperskie rekordy Polaków w Bundeslidze. Kogo goni Lewandowski?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.