Bundesliga. Ponad 1000 minut bez straty gola Manuela Neuera

Po meczu Bramkarz lidera Bundesligi od 1018 minut nie wpuścił gola. Do rekordu Europy, który należy do Daniego Verlindena brakuje mu ponad 350 minut. W sezonie 2008-09 bliski ustalenia nowego był Edwin van der Saar z Manchesteru United. Holender zachował czyste konto przez 1311 minut.

W sobotę Bayern Monachium podzielił punkty z Hoffenhaim. Bezbramkowy remis zakończył serię 10 zwycięstw z rzędu Bawarczyków.

- Hoffenheim wywierało na nas presję. My nie byliśmy zbyt "świeży" po meczu z Manchesterem City w Lidze Mistrzów (2:0 dla Bayernu) - powiedział po meczu bramkarz. Neuer między słupkami monachijczyków zachowywał się świetnie. W 22. minucie popisał się kapitalną interwencją po strzale Marvina Comppera.

Mimo sobotniego remisu Bayern Monachium wciąż prowadzi z trzypunktową przewagą w Bundeslidze

Neuer i jego problem z kibicami Bayernu

Manuel Neuer dołączył do drużyny lidera niemieckiej tabeli w letnim oknie transferowym. Kibice z Monachium nie byli zadowoleni z jego transferu - golkiper jest wychowankiem i zdeklarowanym kibicem Schalke 04. Dlatego ultrasi z Monachium na sparing, w którym Neuer wystąpił pierwszy raz w barwach Bayernu przyszli z transparentem: "Możesz obronić tyle strzałów ile chcesz, ale nie zaakceptujemy cię w naszej koszulce". W końcu jednak piłkarzowi i fanom jego nowego klubu udało się dogadać.

Neuer nie będzie całował godła Bayernu, rzucał po meczach koszulki na trybuny, a także intonował klubowych pieśni przez megafon. W zamian za to ultrasi przestaną go dręczyć.

Który z Polaków oprócz Lewandowskiego może pochwalić się hat-trickiem w lidze zagranicznej? [WIDEO]

Borussia wygrywa z Augsburgiem- Hat-trick Lewandowskiego w Bundeslidze ?