Bundesliga. Bramkarz Hannoveru 96 Markus Miller ma problemy psychiczne

Rezerwowy bramkarz niemieckiego klubu Markus Miller oświadczył, że jest psychicznie wykończony i zamierza zgłosić się po fachową pomoc.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Zaraz po tym jak Miller publicznie wypowiedział się na temat swoich problemów klub pochwalił jego zachowanie.

- Zdecydowałem się poinformować klub, kibiców i media o mojej chorobie - napisał Miller na stronie internetowej Hannoveru (www.hannover96.de). - Z powodu wycieńczenia psychicznego bezzwłocznie oddam się pod opieką szpitala - głosi dalej oświadczenie.

Miller przyznał, że już otrzymuje pomoc lekarską, ale okazało się, że jest niewystarczająca.

- Każdy kto musi na co dzień podtrzymywać wysoką motywację, każdy kto jest pod stałą presją, by osiągać jak najlepsze wyniki dla swojej drużyny, musi się liczyć z ryzykiem wystąpienia objawów wypalenia i zarówno fizycznego jak i psychicznego zmęczenia i wynikających z tego problemów - tłumaczy Martin Braun, który zajmował się problemem Millera.

- To co zrobił Miller świadczy o wielkiej odwadze - powiedział Martin Kind, prezes Hannoveru. - Jego decyzja zasługuje na najwyższy szacunek - dodał.

Nie wiadomo ile potrwa terapia, której podda się Miller. 29-letni bramkarz przeszedł do Hannoveru rok temu z Karlsruher.

Wcześniej bramkarzem Hannoveru 96 był Robert Enke . Niemiec w listopadzie 2009 roku przegrał wieloletnią walkę z depresją i odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg. Miał 32 lata.

 

Od tego sezonu piłkarzem Hannoveru 96 jest Artur Sobiech.

Rafał Stec pisze o Robercie Enke: Depresja zaczęła się w Barcelonie ?

Więcej o: