Oceny Polaków po meczu z HSV: Znakomity Piszczek, wspaniały Lewandowski

Po wygranym 3:1 przez Borussię Dortmund pierwszym meczu sezonu z Hamburgiem SV, bardzo dobre noty zebrali polscy piłkarze. Serwis goal.com rozpływa się nad grą Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, jednak najlepszą notę w zespole otrzymał zdobywca jednej bramki Mario Goetze.

Najlepiej z Polaków serwis ocenił Lewandowskiego, który otrzymał trzecią notę w zespole (8,0). "Rzadko zagrażał bramce rywali, jednak znalazł sposób, by być efektywnym, nie strzelając gola. Wykorzystał swoją siłę by przepchnąć Manciennego i dobrze zrozumiał się z Goetzem. Zagrał cudowną piłkę za plecy, dzięki czemu wypracował młodemu piłkarzowi gola" - czytamy na goal.com

Dobre noty zebrał także Piszczek, którego grę portal ocenił na 7,5. Autor docenia obronę Polaka przeciwko Eljero Elii w pierwszej połowie, co zmusiło trenera do zmiany Holendra. "Przesuwając się do przodu polski cofnięty obrońca był niesamowity. Z niespożytą energią biegał w kierunku linii końcowej i zawsze był na miejscu, by wspomóc napastników. Był bliski asysty przy strzale Shinjiego Kagawy i najprawdopodobniej było to najlepsze podanie całego meczu".

Trzeci z Polaków - Jakub Błaszczykowski zagrał tylko 15. minut, a jego grę goal.com ocenił na 6,0. "Odpalił groźne podanie w końcówce, które było jednak odrobinę za mocne, by piłki sięgnął Lewandowski" - relacjonuje serwis.

Bohaterem meczu wybrano Goetzego, który na notę 8,5 zasłużył wypracowaniem pierwszego gola Kevinowi Grosskreutzowi oraz drugim golem strzelonym dzięki pomocy Lewandowskiego. "Zawsze podejmował właściwe decyzje, dobrze biegał i cały czas był w centrum wydarzeń".

Ruszyła Bundesliga! Czy Borussia obroni mistrzostwo? To zależy od Bayernu

Relacja z meczu - Borussia wygrała z Hamburgiem ?

Więcej o: