Premier League. Kuszczak nie poleci na tournee Manchesteru

Manchester United ogłosił w sobotę listę zawodników, którzy wezmą udział w przyszłotygodniowym amerykańskim tournee ?Czerownych Diabłów?. W 21-osobowej ekipie zabrakło miejsca dla Tomasza Kuszczaka, który jest coraz bliżej opuszczenia Old Trafford.

Wśród bramkarzy, którzy będą reprezentować angielski zespół za oceanem znaleźli się Anders Lindegaard, Ben Amos i Sam Johnstone. Pozyskany latem i szykowany na następcę Ediwna Van der Sara Hiszpan David de Gea podobnie jak pięciu innych graczy dołączy do drużyny w trakcie zgrupowania.

To, że Kuszczak w przyszłym sezonie nie będzie już zawodnikiem mistrzów Anglii jest już niemal przesądzone. Ostatnio Polak łączony był przez brytyjskie media z West Bromwich Albion. Menedżer Roy Hodgson ma jednak kilka innych opcji i na razie nie podjął jeszcze decyzji, kto zajmie miejsce między słupkami po wytransferowanym do Bursasporu Scottcie Carsonie.

- Na rynku są dostępni dobrzy bramkarze, którzy nie chcą grać w niższych ligach, jak Ben Foster i Robert Green. Możliwi są też zawodnicy, którzy spadli na drugie miejsce w swoich klubach mimo posiadania dużego doświadczenia w meczach Premier League- zaznaczył Hodgson.

Podopieczni Aleksa Fergusona zagrają w Stanach Zjednoczonych pięć spotkań kontrolnych. W środę, w swoim pierwszym meczu zmierzą się z zespołem New England Revolution.

Specjalny dział Sport.pl - wszystko o Polakach za granicą ?

Więcej o: